21.3 C
Pec
E diel, 24 Shtator, 2023

Ballkani luan te BATE Borisov, kërkon të rishkruajë historinë në Evropë

Kampioni i Kosovës, Ballkani kërkon të rishkruajë historinë në futbollin evropian, duke kërkuar kualifikimin në grupet e Ligës së Konferencës, në ndeshjen kthyese ndaj BATE Borisov.

Ballkani do të luajë në udhëtim te klubi bjellorus në kuadër të ndeshjes kthyese të vlefshme për fazën “play-off” në Ligën e Konferencës.

Megjithatë, për shkak të sanksioneve evropiane për bjellorusët ndeshja do të zhvillohet në Hungari, në “Varosi Stadion” me fillim nga ora 20:00.

Ekipi i Ilir Dajës ka fituar ndeshjen e parë në Prishtinë me rezultat të thellë 4-1 dhe synon ta konfirmoj këtë fitore për të siguruar kualifikimin.

Kalimi në grupet e Ligës së Konferencës do të ishte histori në vete për klubin nga Kosova, pasi do të ishte për herë të dytë radhazi, pas sezonit të kaluar.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...