29 C
Pec
E enjte, 20 Qershor, 2024

Ballkanit nuk i mjaftoi titulli i Superligës, fiton edhe Kupën e Kosovës

Disa ditë pasi u shpall Kampionë i Superligës së Kosovës, Ballkani është fituese edhe e Kupës së Kosovës, për sezonin 2023/24.

Në ndeshjen finale e cila u zhvillua në stadiumin ’’Rexhep Rexhepi’’ në Drenas, skuadra suharekase shënoi fitore ndaj Prishtinës, pas ekzekutimit të penalltive, me rezultat 4-2 (6-4).

Koha e rregullt e ndeshjes përfundoi me barazim 2-2.

Ballkani kishte epërsinë që nga minuta e 21-të, kur shënoi Walid Hamidi.

Meriton Korenica dyfishoi rezultatin për Kampionin e Kosovës, në minutën e 51-të.

Prishtina nuk u dorëzua dhe arriti të barazonte rezultatin me dy gola të shpejtë.

Ishte Albin Krasniqi që fillimisht u tregua i saktë nga penalltia në minutën e 78-të, derisa katër minuta më vonë barazoi shifrat në 2-2.

Ky është trofeu i parë i Ballkanit në Kupën e Kosovës./Njeshi&IO/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...