2.1 C
Pec
E hënë, 27 Nëntor, 2023

Banane dhe portokall për mëngjes

Nëse keni nevojë për enrgji të reja që të nisni diçka apo të mbaroni një punë që e keni në dorë provoni të pini këtë lloj smoothie.

Për këtë pije të freskët dhe të shëndetshme ju nevojiten: një banane, një mollë, lëng portokalli, qumësht.

Përbërësit:

– 1 banane e ngrirë – e qëruar dhe e prerë në rrathë,

– 1 mollë – e qëruar, e pastruar dhe e prerë në copa,

– ½ filxhan lëng portokalli,

– ¼ filxhan qumësht.

Përgatitja:

Të gjithë përbërësit qitni në blender dhe zieni derisa të përftoni masë homogjene./Lajmi/Njeshi

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...