23.3 C
Pec
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Barcelona fiton “thrillerin” ndaj Villarrealit

Barcelona ka shënuar fitoren e radhës në La Liga.

Katalonasit shënuan fitore 3:4 ndaj Villarrealit në udhëtim në një ndeshje të jashtëzakonshme.

Gavi dhe De Jong shënuan për epërsinë e dyfishtë të mysafirëve.

Vendasit barazuan përmes Foyth dhe Sorloth në minutën e 26-të dhe 40-të.

Villarreali e kompletoi përmbysjen në minutën e 50-të përmes Baenas.

E përmbysjen e arriti edhe Barcelona, kur Ferran Torres dhe Leëandoëski realizuan për të shënuar fitoren e dytë sezonale.

Me këtë fitore, Barcelona shkon në kuotën e shtatë pikëve në vendin e tretë.

Në anën tjetër, Villarreali gjendet i 13-ti me tri pikë të tubuara.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...