5.4 C
Pec
E enjte, 18 Prill, 2024

Barcelona synon fitore në takimin e sontëm me Lyonin

Ballafaqimi i sotëm në kuadër të një të tetës së finalës së Ligës së Kampionëve, në mes Lyonit dhe Barcelonës, vlerësohet si përballje shumë e rëndësishme për trajnerin katalonas Ernesto Valverde.

Ai ka thënë se gjatë fundjavës që lam pas ka kursyer Suarezin, Rakitiqin dhe Coutinhnjon, të cilët u aktivizuan në gjysëmorëshin e fundit të takimit, kampional me Valladolidin, që përfundoj me fitoren e Barcelonës 1 me 0.

Barcelona, nëse do të arrijë që të kaloj Lyonin, në këtë fazë të garave do të siguroj vend në çejrekfinale për herë të 12 me rreallë.

Në dy ballafaqimet e kësaj faze të garave ekipi i Barcelonës, vlerësohet si favorit por edhe skuadra franceze, në këtë edicion të garave më prestigjioze të klubeve ne Europë, ka dëshmuar formë stabile meq në të gjitha takimet e zhvilluara nuk ka pësuar as një humbje megjithëse në 5 përballjet e fundit arriti 5 barazime.

Skuadra e Lyonit, sonte do të jetë pa sulmuesin Fekir, i cili do të mungoj për shkak të kartonëve.

Takimi i kthimit është paraparë të zhvillohet në Camp Nou, me datën 13 mars.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...