13.1 C
Pec
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Basketboll: Vëllaznimi vs Feronikeli, barazohet seria e Play-offit

Vëllaznimi e ka mposhtur Feronikelin në ndeshjen e dytë finale të “play-off”-it në Ligën e Parë në basketboll me rezultat 73:65.

Edmond Kryeziu me 22 pikë, Atik Koshi me 20 dhe Ardit Memqaj me 13 pikë ishin më efikasit në radhët e Vëllaznimit.

Te Feronikeli Desmond Gattis dhe Beq Kovaqi shënuan me nga 16 pikë por kjo nuk mjaftoi për fitore.

Tashmë është barazuar seria finale e “play-off”-it në 1:1, kurse ndeshja e tretë do të luhet në fundjavë në Drenicë. /Njeshi

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...