8.9 C
Pec
E premte, 31 Mars, 2023

Basketbollistja nga Kosova fiton kampionatin e kolegjeve në SHBA

Basketbollistja kosovare Astera Tuhina, e ka shkruar historinë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Tuhina ka arritur që me ekipin e saj Washington State Cougars, ta fitojë kampionatin e kolegjeve atje.

Ajo ishte edhe vendimtare për këtë sukses kundër ekipit UCLA.

Basketbollistja nga Kosova arriti të shënoi gjashtë pikë, bëri gjashtë asistime dhe vodhi dy topa.

Festa e saj ishte shumë emocionuese.

Lojtarja e kombëtares së Kosovës u mbulua me flamurin e Kosovës dhe rrjetën e koshit të finales e mori në shtëpi. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...