2.6 C
Pec
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Bastisja e banesës, flet ish-këshilltari i Thaçit: Specialja ka qëllim frikësimin e qytetarëve

Ish-këshilltari i presidentit Thaçi, Artan Behrami, pas përfundimit të bastisjes së banesës së tij nga zyrtarët e EULEX-it, para mediave ka thënë se bastisje të tilla kanë qëllim frikësimin e qytetarëve.

“Ata nuk vijnë për të marrë diçka por për të tërhequr vëmendje mediale dhe për të ndjellë frikë. Por ne nuk jemi frikësuar as në luftë e as nga regjimi i Millosheviqit e as nuk i frikësohemi as kësaj Prokurorie”, ka thënë Behrami, duke shtuar se janë krenar me punën që kanë bërë me ish-presidentin Hashim Thaçi.

Ai ka thënë se Dhomat e Specializuara në Hagë nuk mund t’i bastisin 1.8 milionë banorë që kundërshtojnë këtë Gjykatë dhe se veprimet e fundit kanë për synim tërheqjen e vëmendjes mediale.

Ish-këshilltari i Thaçit ka shtuar se Dhomat e Specializuara në Hagë më shumë “po investon në propagandë se sa në vënie të drejtësisë”.

“Dhomat e Specializuara në Hagë më shumë po investon në propagandë se sa në vënie të drejtësisë. Nuk dua të hy në detaje se çfarë janë konfiskuar por të gjithë qytetarët e Kosovës janë cak i bastisjeve por dua ta theksoj se nuk ka Polici që mund t’i bastis 1.8 milion banorë në Kosovë e as nuk ka prokurorë për të shkruar shkresa për këta banorë”, ka shtuar ai./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...