18.2 C
Pec
E enjte, 23 Maj, 2024

Bayern Munich e vlersojnë Asension me 120mln euro!

Bayern Munich po përgaditet të bëjë ofertë prej 120mln euro në drejtim te Real Madrid për të transferuar sulmuesin Marco Asensio, shkruajnë sot mediat spanjolle.

Bavarezët në verë do të nisin rikonstruktimin e klubit, ndërsa Asension e shohin si pasardhës të Arjen Robben dhe Franck Ribery.

23 vjeçari nuk ka gjetur hapsirë tek trajneri i madrilenëve Santiago Solari dhe në këtë pikë, Bayern po synojnë të “sulmojnë me ofertë”.

Asensio ka kërkuar largimin nga “Santiago Bernabeu”, ndërsa për të mbetur pjesë e klubit mbretërorë ka kërkuar që ti përmirësohet statusi ose të zëvëndësohet Solari.

Asensio këtë stinor ka shënuar 5 gola në 31 ndeshje për Kampionët e Europës./Njeshi

https://www.youtube.com/watch?v=u1eAzUHOdu4
]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...