4.9 C
Pec
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Bayerni fiton me përmbysje ndaj Copenhagen

Bayern Munichi ka regjistruar fitoren e dytë radhazi në Ligën e Kampionëve. Skuadra e drejtuar nga Thomas Tuchel fitoi sonte në udhëtim ndaj Copenhagen, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e dytë në Grupin A.

Ndeshja e zhvilluar në “Parken Stadium” përfundoi me rezultatin 1:2.

Jamal Musiala (67’) dhe Mathys Tel (83’) shënuan golat e fitores për “Bavarezët”.

Lukas Lerager (56’) e shënoi golin e vetëm për vendasit.

Bayern Munichi pas kësaj fitore ka gjashtë pikë dhe prin në grup.

Copenhagen renditet në pozitën e tretë me vetëm një pikë. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...