5.5 C
Pec
E diel, 21 Prill, 2024

BBC-ja sjell dokumentarin për Kurt Cobainin në 30-vjetorin e vdekjes së tij

BBC do ta publikojë muajin e ardhshëm një dokumentar kushtuar ikonës së rokut, Kurt Cobain.

Ky program njëorësh e nderon artistin amerikan në 30-vjetorin e vdekjes së tij.

“Momentet që drodhën muzikën: Kurt Cobain” do të emetohet pikërisht në prill, në muajin kur ai i kishte marrë vetes jetën.

Sipas një njoftimi për shtyp, dokumnetari do të “rrëfehet përmes pamjeve të rralla arkivore”, dhe ofron një “llogari viskerale të ditëve që i prinë atij momenti tragjik”./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...