5.4 C
Pec
E enjte, 18 Prill, 2024

BE-Shqipëri: Opozita dhe qeveria duhet të angazhohen në negociata për të mirën e vendit

Zëdhënësja e Komisionit Europian, Maja Kocijancic ka reaguar sërisht sot për situatën e krijuar në Shqipëri, pasi deputetët e opozitës kanë dorëzuar mandatet.

Nga Brukseli ajo ka thënë se vijon t’i qëndrojë deklaratës që bëri një javë më parë, duke kërkuar nisjen e dialogut mes qeverisë dhe opozitës.

“Vendimi i opozitës dëmton funksionimin e demokracisë parlamentare, pasi parlamenti është vendi ku diskutohet dhe jo bojkotohet”.-nënvizoj Kocijancic

Kocijancic ka shtuar se “Këto vendime janë jo produktive dhe kundër aspiratës për anëtarësimin në BE të Shqipërisë”./Njeshi

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...