19.9 C
Pec
E shtunë, 13 Prill, 2024

Begaj: Mirësevjen Suedi si shteti i 32-të anëtar i NATO-s, aleanca jonë tani edhe më e fortë

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj ka reaguar në lidhje me vendimin për Suedinë në NATO, duke i uruar mirëseardhje. Ai përmes një shkrimi në “X” ka thënë se aleanca tashmë është edhe më e fortë.

​”Mirësevjen Suedi, si shteti i 32-të anëtar i NATO-s. Aleanca jonë është tani edhe më e fortë dhe e bashkuar, duke forcuar sigurinë dhe vlerat tona kolektive”, ka shkruar Begaj./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...