10.2 C
Pec
E diel, 3 Dhjetor, 2023

Begaj: Ndaj shqetësimin e madh për aktin terrorist të ndodhur në Ankara

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj ka reaguar për sulmin në Turqi, duke thënë se ndanë shqetësimin e madh për këtë akt.

Ai përmes një postimi në Facebook tha se akte të tilla terroriste janë qasje të një bote të vjetëruar dhe siç i shpreh ai, bien ndesh me parimet dhe vlerat e botës moderne, përcjell Klankosova.tv.

“Ndaj shqetësimin e madh për aktin terrorist të ndodhur në rrethinat e Parlamentit turk në Ankara ditën e sotme, kur për pasojë pati disa të plagosur nga radhët e forcave të policisë turke”.

“Shpreh solidaritetin tim të palëkundur me popullin dhe qeverinë turke për dënimin me forcë të akteve terroriste të të gjitha formave, të cilat sjellin shqetësim dhe kaos për rendin dhe qetësinë qytetare e më gjerë. Akte të tilla terroriste janë qasje të një bote të vjetëruar dhe bien ndesh me parimet dhe vlerat e botës moderne”, thuhet në shkrimin e tij. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...