27.8 C
Pec
E enjte, 25 Korrik, 2024

Begaj nga Juniku: Kuvenduam e nderuam sot sakrificën e dëshmorëve të UÇK-së

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, sot për vizitë ishte edhe në Junik, pos Gllogjanit dhe Deçanit.

Me anë të një postimi në platformën X, ai ka theksuar se aty bisedoi për sakrificën e dëshmorëve të UÇK-së.

“Në Junikun e kullave të lashta, fortesa të mbrojtjes, metoda burrash të mençur që qeverisën mbi vlera morale e kombëtare”.

“Kuvenduam e nderuam sot sakrificën e dëshmorëve të UÇK-së, betejat e lavdishme të rinisë së Kosovës dhe familjeve të tyre, luftëtarë për liri e paqe dhe për të ardhmen e begatë dhe demokratike që duhet t’ua lëmë trashëgim brezave që vijnë”, ka shkruar Begaj.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...