27.9 C
Pec
E mërkurë, 24 Korrik, 2024

Begaj shpallet “Qytetar Nderi” i Drenasit: Moment i veçantë në jetën time

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj, zyrtarisht është shpallur “Qytetar Nderi” i Drenasit.

Këtë titull ai e pranoi zyrtarisht nga kryetari i kësaj komune, Ramiz Lladrovci.

Në fjalimin e tij, Begaj tha se ky është një moment i veçantë në jetën e tij.

“Më lejoni të shpreh falënderimet e mia dhe mirënjohem e pakufijshme ndaj popullit të Drenasit dhe autoriteteve lokale, të cilët më bën këtë nderë kaq të madh”, tha Begaj.

Kreu i shtetit shqiptar vlerësoi lart kontribut e ish-krerëve të UÇK-së që po gjykohen në Hagë, për të cilët uroi që të kthehen sa më parë në familjen e tyre.

Po ashtu Begaj, përmendi edhe kontributin e madh të dëshmorëve për lirinë e Kosovës. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...