3 C
Pec
E enjte, 30 Mars, 2023

Begaj takon homologun nga Azerbejxhani, flasin për ekonominë dhe turizmin

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj, e ka takuar homologun e tij nga Azerbejxhani Ilham Aliyev.

Begaj dhe Aliyev, diskutuan për shumë tema në mesin e tyre edhe për rritjen e bashkëpunimit në fushën e ekonomisë dhe Turizmit.

“Shpreha besimin se fryma e bashkëpunimit dhe e mirëkuptimit që ekziston midis Shqipërisë dhe Azerbajxhanit do të çojë përpara marrëdhënien mes dy vendeve”, tha Begaj.

Takimi mes krerëve të Shqipërisë dhe Azerbejxhanit, u zhvillua në kuadër të “Global Baku Forum”. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...