3.8 C
Pec
E enjte, 22 Shkurt, 2024

Begaj uron Berishën: “Moment historik për komunitetin shqiptar në ShBA”

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, uron Violetta Berishën për betimin si Kryetare e Bashkisë së Fairview, New Jersey.

Me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook, i pari i shtetit shqiptar shprehet se ky është një moment historik jo vetëm për Berishën, por edhe për komunitetin shqiptar në ShBA.

“Suksesi i saj si gruaja e parë shqiptare që merr një detyrë të tillë është një model frymëzimi dhe krenarie”, u shpreh mes tjerash presidenti Begaj./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...