11.8 C
Pec
E enjte, 29 Shkurt, 2024

Begaj uron liberalizimin e vizave: Arritje e merituar, por e vonuar

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka uruar qytetarët e Kosovës për liberalizimin e vizave.

Begaj ka shkruar se kjo është një arritje e merituar, por e vonuar.

“Urime qytetarëve të Kosovës, të cilët nga sot udhëtojnë pa viza në Evropë! Kjo është një arritje e merituar, por e vonuar. Shpresoj që ky hap të përshpejtojë të gjithë procesin e anëtarësimit të Kosovës në BE dhe organizatat e tjera ndërkombëtare.”

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...