10.3 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Bëhet i ditur emri fundit për përzgjedhës të Kosovës

Pozita e përzgjedhësit të Kombëtares së Kosovës ka mbetur ende vakante pasi trajnerit të deritanishëm Primozh Glihës nuk iu vazhdua kontrata.

Shumë emra kanë qarkulluar për timonierin e “Dardanëve” teksa i fundit është spanjolli Robert Moreno.

Sipas gazetarit spanjoll Matteo Moreno, ai është njëri prej kandidatëve kryesor që mund të merr pozitën e trajnerit të Kosovës.

Në ditët në vijim do të ketë kontakte të reja mes palëve.

Përndryshe, Moreno ka bagazh të pasur, duke qenë trajner te Granada, Monaco dhe te Spanja. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...