15.2 C
Pec
E mërkurë, 7 Qershor, 2023

​Bëhu oficer i Ushtrisë së Kosovës

Ministria e Mbrojtjes ka shpallur konkurs për rekrutimin e kadetëve për vitin akademik 2023/2024 për disa qendra universitare.

Konkursi është i hapur për Qendrën për Studime Universitare të FSK-së, dhe Republikën e Turqisë për Akademinë Ushtarake Tokësore dhe Akademinë ushtarake Mjekësore. Aplikimet mund të bëhen nga data 1 qershor deri më 15 po të njëjtit muaj.

Ndërsa të drejtë aplikimi kanë të gjithë shtetasit e Republikës së Kosovës, nga mosha 18-22 vjeç.

Ministria e Mbrojtjes ka publikuar formularin e aplikimit dhe u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të interesuar, pa dallim etnie, që të aplikojnë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...