22.4 C
Pec
E diel, 14 Korrik, 2024

Belgjikë – Sllovaki, formacionet zyrtare

Belgjika dhe Sllovakia do të nisin rrugëtimin e tyre në Grupin E në kuadër të Euro 2024.

Ndeshja që fillon në ora 18:00, do të luhet në stadiumin Deutsche Bank Park (Frankfurt).

Belgjika është favorite për këtë duel dhe do shpresojë që të nisë rrugëtimin në Kampionatin Evropian me fitore.

Në anën tjetër, Sllovakia do të shpresoj që të bëjë befasi, për të marrë së paku një pikë.

Formacionet zyrtare:

Belgjika: Casteels, Castagne, Debastm Faes, Carrasco, Mangala, Onana, De Bruyne, Doku, Trossard, Lukaku.

Sllovakia: Dubravka, Pekarik, Vavro, Skriniar, Hancko, Kucka, Lobotka, Duda, Schranz, Haraslin, Boeznik. /Telegrafi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...