17.4 C
Pec
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Bërnabiqi e falënderon Qipron për votën kundër Kosovës në procedurat e aplikimit për në KiE

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, e ka falënderuar sot, ambasadorin e Qipros, për votën e tyre ”kundër” Kosovës, për nisje të procedurës për anëtarësim në Këshillin e Evropës.

Bërnabiq siç shkruajnë mediat serbe, mirënjohëse u shpreh gjatë vizitës lamtumirës që pati, ambasadori i Qipros në Beograd, Demetrios Theophylactou.

Ajo po ashtu e ka falënderuar ata edhe për qëndrimin parimor të vendit të tij, i cili respekton integritetin territorial dhe sovranitetin e Serbisë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...