9.1 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Besa, mposhti Prishtinën dhe fitoi derbin e javës

Hendbollistët e Besës, kanë shënuar fitore ndaj klubit të hendbollit Prishtina, me rezultat të thellë 33 – 19. Hendbollistët pejan, gjatë gjithë ndeshjes diktuan tempo dhe mbizotruan ndaj rivalit, që në derbi nuk arriti të dëshmohet si kundështar i barabartë me kampionin aktual. Pejsa e parë e takimit u përmbyllë me epërisnë e vendasve prej 10 golash 17 -7.

Në pjesën e dytë hendbollistët e Besës, nuk lejuan befasi dhe me lojë të përqëndruar dhe me përgjegjësi shënuan fitore bindëse në derbi 33- 19 .

Në dy takime të tjera të kësaj jave u arritë këto përfundime: Zhegra – Trepça 30 – 36 dhe Vushtira – Samadrexha 39 – 26.

Sot zhvillohen dy përballjet e fundit derbi tjetër Kastrioti – Drita dhe Vëllaznimi – Drenica. /Njeshi/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...