15.2 C
Pec
E premte, 2 Qershor, 2023

Betohet kryetari i ri i Zveçanit, Ilir Peci

U mbajt ceremonia e betimit në komunën e Zveçanit, derisa kryetari i zgjedhur Ilir Peci u betua në shkollën “Isa Boletini”.

Në këtë seancë përveç kryetarit janë betuar edhe asamblistët e kësaj komune.

Kryetari i ri nga Komuna e Zveçanit vjen nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ilir Peci, i cili doli me më shumë vota se sa kandidatët tjerë garues në zgjedhjet e 23 prillit.

Ndryshe, pak minuta më parë është betuar edhe kryetari i ri i Zubin Potokut Izmir Zeqiri.

Zeqiri gjatë betimit të tij në Çabër tha se do t’i kryejë detyrat dhe do t’i ushtrojë kompetencat me nder, besnikëri dhe në pajtim me ligjin në mënyrë që të sigurojë kushte për një jetë të qetë për të gjithë.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...