7 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

Beyonce akuzohet ashpër për vjedhjen e kostumeve të Renaissance Tour, nga artisti japonez Hajime Sorayama

Beyonce u akuzua për vjedhjen e disa prej modeleve më tërheqëse nga turneu i saj i suksesshëm ‘Renaissance’ në një postim në rrjetet sociale nga e hëna.

Artisti japonez Hajime Sorayama u shpreh në Instagram se krijuesja e hiteve 42-vjeçare, filmi i koncertit të së cilës shiti të gjitha biletat në fundjavën e dytë, kishte vjedhur disa nga dizajnet e tij për një kostum metalik trupor dhe përkrenare që ajo kishte veshur gjatë turneut të fundit.

Ai ndau fotografi nga koncertet e saj që e shfaqnin atë me një helmetë argjendi vezulluese me thumba të ngjashme me antenën që i dilnin mbi veshët e saj, së bashku me ilustrimet që artisti 76-vjeçar i kishte krijuar më parë, shkruan DailyMail.

Ilustrimet e Sorayama ngjallnin vizatime klasike fantastiko-shkencore të mesit të shekullit të 20-të dhe paraqisnin gra të veshura me kostume argjendi dhe të veshur me helmeta të ngjashme me thumba thuajse identike në formë gjilpëre që dilnin nga veshët.

Megjithatë, artisti u kritikua nga anëtarët e ‘BeyHive’ në komente, me disa që vunë në dukje se dizajnet e tij dukej se ishin shumë të frymëzuara nga veprat e mëparshme konceptuale të fantashkencës, të cilat mund të kishin frymëzuar edhe Beyonce.

“@beyonce. Duhet të më kishe pyetur “zyrtarisht” që të mund të bëja punë shumë më të mirë për ty, si miku im @theweekend” – ka shkruar Sorayama në postimin e tij në Instagram.

Ai kishte bashkëpunuar më parë me The Weeknd për të dizajnuar një kopertinë të re për ribotimin e 10-vjetorit të mixtape-it të tij të vitit 2011 Echoes Of Silence. Kopertina e re paraqiste një figurë të argjendtë android në profil me qafën e saj të harkuar mbrapa, megjithëse figura dukej të ishte plotësisht robotike, ndryshe nga disa prej modeleve të tjera që ai ndau të hënën që shfaqnin fytyra femrash njerëzore.

Për të bërë rastin e tij, Sorayama përfshiu një foto të ekranit masiv të videos në një nga koncertet e Beyonce që e shfaqte atë nga afër./Njeshi/
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...