9.9 C
Pec
E martë, 23 Prill, 2024

BIA dhe MUP-i serb arrestojnë një shqiptar në Bujanoc, pretendohet se iu gjetën armë

Pjesëtarët e BIA-s dhe MUP-it serb kanë arrestuar një shqiptar në Bujanoc, për siç thuhet, veprën penale “terrorizëm”.

Siç shkruan Tanjug, tek i dyshuari shqiptar janë gjetur një sasi e madhe armësh, 10 pushkë, një snajper me selinciator, një kilogram eksploziv si dhe një sasi e madhe municioni.

Më tej, mediat serbe pretendojnë se armët janë marrë përmes rrugëve ileglae dhe se qëllimi i të dyshuarit ishte transportimi i mëtutjeshëm i armëve për në Kosovë./Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...