20.1 C
Pec
E enjte, 28 Shtator, 2023

Biden dhe Zelensky pritet të takohen javën e ardhshme në Shtëpinë e Bardhë

Presidenti i ShBA-së, Joe Biden pritet të takohet me homologun e tij ukrainas, Volodymyr Zelensky në Shtëpinë e Bardhë.

Kështu ka bërë të ditur një zyrtar amerikan, shkruan Sky News. Zyrtari shtoi se takimi mes dy liderëve do të zhvillohet pas Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...