24.2 C
Pec
E shtunë, 19 Qershor, 2021

Biden jep lajmin e madh: ShBA do të dhurojë 500 milion vaksina Pfizer, e kemi përgjegjësi humane

Presidenti i SHBA-ve Joe Biden ka folur në lidhje me dhurimin e 500 milion vaksinave Pfizer për mbi 90 vende të varfra të botës.

Biden tha se SHBA: “Ne e dimë tragjedinë, por gjithashtu dimë dhe rimëkëmbjen. Është përgjegjësia jonë, e kemi detyrim human për të shpëtuar sa më shumë jetë njerëzish”.

Presidenti amerikan tha se ai diskutoi me kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson sesi së bashku të dy kombet mund të “udhëheqin përpjekjen globale kundër Covid-19”./Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...