15.3 C
Pec
E diel, 26 Maj, 2024

Biden thotë se ka qenë i hapur me Netanyahun për ndihmat në Gaza

Presidenti i ShBA-së, Joe Biden është shprehur se ka qenë shumë i hapur dhe i drejtpërdrejtë me kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu në lidhje me nevojën për më shumë ndihmë humanitare për Gazën dhe përpjekjen për të mbrojtur jetën e civilëve në çdo veprim të ndërmarrë në rajon.

Biden bëri një qortim të ashpër për luftën, duke e përshkruar qasjen e Netanyahut si një “gabim”, derisa bëri thirrje për armëpushim, njofton CNN

Ai tha se udhëheqësi izraelit kishte rënë dakord të bënte disa gjëra në lidhje me marrjen e më shumë ndihmave, si ushqime ashtu edhe ilaçe dhe mbrojtjen e civilëve./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...