18.7 C
Pec
E shtunë, 25 Maj, 2024

Biden thotë se pret që Irani ta sulmojë Izraelin ‘herët a vonë’

Presidenti i ShBA-së, Joe Biden, u ka thënë reporterëve të premten në Shtëpinë e Bardhë se ai pret që Irani do ta sulmojë Izraelin.

“Nuk dua që të hyjë në informacione të sigurisë por që pritjet e mia janë herët a vonë”, është shprehur Biden, raporton CNN.

I pyetur se cili është mesazhi i tij në drejtim të Iranit tash për tash, ai është përgjigjur: “S’kam” Në mesin e shumë pyetjeve që i janë bërë, ai ka thënë se Shtetet e Bashkuara janë të përkushtuar për mbrojtjen e Izraelit.

“Ne do ta mbështesim Izraelin, ne do ta ndihmojmë Izraelin të mbrohet dhe Irani nuk do t’ia dalë”, ka thënë ai./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...