-1 C
Pec
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Bideni takon Scholzin: Mbajtëm premtimin se Putini do përballet me pasoja të rënda

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, e ka pritur sot në takim kancelarin e Gjermanisë, Olaf Scholz.

Pas takimit ata kanë publikuar një fotografi në rrjetet sociale, ku shkruan se të dy ata e kanë mbajtur premtimin se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të përballet me pasoja të rënda në rast se e sulmon Ukrainën.

“Herën e fundit që ishim këtu së bashku, Rusia po grumbullonte trupat e saj në kufirin e Ukrainës”.

“Kancelari Scholz dhe unë e bëmë të qartë se Putini do të përballej me pasoja të rënda nëse ai do të niste sulmin e tij. Së bashku, ne e realizuam atë premtim”/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...