23.4 C
Pec
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Biologu me terma latin, i reagon Peter Stanos, pasi kritikoi aksionet e Policisë në Veri

Deputeti i VV’së, Dimal Basha, i ka reaguar zëdhënësit të BE’së, Peter Stano, pasi kritikoi aksionet e Policisë në Veri.

Bashak ka thënë se “BE po na thotë që duhet me leju krimin e Serbisë në Kosovë për me i normalizu marrëdhëniet”

Ai ka shkruar pak edhe latinisht: “O kohëra, o zakone”

“Peter Stano paska thanë se lufta jonë kundër kriminelëve është eskaluese dhe shkon kundër dialogut dhe frymës së normalizimit! Pra BE po na thotë që duhet me leju krimin e Serbisë në Kosovë për me i normalizu marrëdhëniet, përndryshe me luftu krimin na qenka anti-normalizim! O tempora, o mores!”, ka shkruar Basha./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...