20.5 C
Pec
E martë, 16 Prill, 2024

Bislimi mirëpriti ambasadoren e Kroacisë, flasin për bashkëpunimi mes dy shteteve

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, mirëpriti ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Danijela Barisic.

Intensifikimi i marrëdhënieve ishin në fokus të diskutimit të zhvilluar, me theks të veçantë në aktivitetet e shkëmbimet kulturore dhe organizime të përbashkëta, si dhe plane e projekte në këtë drejtim.

Zëvendëskryeministri Bislimi e falënderoi ambasadoren për bisedën dhe bashkëpunimin e frytshëm e të vazhdueshëm. Ambasadorja shoqërohej dhe nga zëvendës ambasadori Nedjeljko Spilek./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...