9.1 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Blerim Reka për 15 orë i siguron nënshkrimet për kandidaturën për president të Maqedonisë së Veriut

Kandidati i pavarur në zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut, profesori Blerim Reka, i ka mbledhur nënshkrimet e nevojshme nga qytetarët për të garuar në zgjedhjet e ardhshme, rrethi i parë i të cilave do të mbahet më 21 prill.
Nga shtabi i tij zgjedhor kanë thënë se në më pak se 15 orë janë mbledhur mbi 11 000 mijë nënshkrime.

“Kandidati i pavarur, prof. dr. Blerim Reka, tash edhe zyrtarisht është kandidat në zgjedhjet presidenciale në R. Maqedonisë së Veriut. Duhet të theksohet se në më pak se 15 orë, Rekën e kanë përkrahur mbi 11 000 mijë qytetarë, të cilët e konfirmuar përkrahjen e fuqishme për kandidimin e tij. Ju falënderohemi strukturave të partive politike, Aleanca për Shqiptarët dhe Lëvizjes Besa për kontributin dhe përkrahjen në gjithë këtë proces, në mbledhjen e nënshkrimeve. Falënderohemi të gjithë qytetarëve për përkrahjen e tyre: Në përkushtimin tuaj, e gjejmë guximin tonë” kanë theksuar nga shtabi i Rekës.
Falënderime për përkrahjen kanë shprehur edhe Lëvizja BESA e Bilall Kasamit dhe ASH-ja e Zijadin Selës, të cilët i shprehën përkrahje Rekës.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...