2.7 C
Pec
E hënë, 4 Dhjetor, 2023

Blinken: Solidarizohemi me të prekurit nga krimi i zhdukjes me dhunë

Sekretari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Anton Blinken ka thënë se solidarizohet me të prekurit nga krimi i zhdukjes me dhunë.

Në Ditën Ndërkombëtare të Viktimave të Zhdukjes me Dhunë, Blinken u ka bërë thirrje qeverive të mbarë botës, që të respektojnë te drejtat e njeriut të të gjithë personave.

”Në Ditën Ndërkombëtare të Viktimave të Zhdukjeve me Dhunë, ne solidarizojmë me ata që janë prekur nga krimi tronditës i zhdukjes me dhunë. Ne u bëjmë thirrje qeverive në mbarë botën që t’i japin fund kësaj praktike të paligjshme dhe të respektojnë të drejtat e njeriut të të gjithë personave”./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...