9.1 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Boateng, largohet nga Bayerni

Mbrojtësi korpulet i Bajernit të Mynihut ,Jerome Boateng , ka paralajmëruar largim nga klubi gjerman , në afatin kalimtarë të verës, i pa kënaqur me hapsirën që ka në përbërjen e parë të ekipit .


Boateng ,pritet që ti bashkohet skuadrës së Paris Saint-Germain, ndërsa ka pranuar se gjatë verës që shkoj, ka pas ofertë të kaloj në ekipin e Manchester Unitedit, por ka refuzuar këtë ofertë , duke synuar të kaloj në ndonjë skuadër që ka ambicje të fitoj titullin e kampionit në Ligën e Kampionëve të Europës.


Mbrojtësi i përfaqësuesës së Gjeramnisë , ne ekipin e Bayernit, erdhi ne vitin 2011 .Me skuadrën bavareze ai ka fituar 6 tituj të kampionit në Bundesligën gjermane dhe Ligën e Kampionëve


Gjatë karierës së ti futbollistikë Boateng , ka zhvilluar 227 ndeshje zuratre dhe ka shënuar 8 gola.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...