12.2 C
Pec
E enjte, 23 Mars, 2023

Borë në Shqipëri, Rama: Vijon pastrimi dhe shpërndarja e kripës në rrugët e mbuluara me dëborë

Në Shqipëri ka pasur reshje të dendura të borës, duke bërë kështu që të mbulohen edhe rrugët. Por, në lidhje me këtë situatë, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë se po bëhet pastrimi i tyre.

“Puna vijon papushim me të gjitha kapacitetet për pastrimin dhe shpërndarjen e kripës në rrugët e zonave të mbuluara me dëborë”, ka shkruar Rama në Facebook.

Tutje, përmes këtij postimi, ai u uroj qytetarëve një fundjavë të qetë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...