11.8 C
Pec
E enjte, 30 Mars, 2023

Borell dhe Lajçak takohen me Vuçiqin

Presidenti i Serbisë ka takuar në Ohër shefin e diplomacisë evropiane, Josep Borell dhe të dërguarin special të BE-së për dialog, Miroslav Lajçak.

Takimi dypalësh po mbahet në vilën “Biljana”, ndërsa më pas Borell dhe Lajçak do të takohen edhe me kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurtin. Pas orës 12:15 pritet takimi trepalësh i Kurtit, Vuçiqit dhe përfaqësuesve evropianë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...