17.8 C
Pec
E diel, 24 Shtator, 2023

Borrell i takon bashkë Osmanin e Vuçiqin në New York (FOTO)

Presidentja, Vjosa Osmani dhe homologu i saj serb, Aleksandar Vuçiq janë takuar sot në New York.

Ky takim mes tyre vie nën organizimin e përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrell, ku pjesë qenë edhe katër presidentë tjerë të vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Osmani shkruan se në diskutim, ka ritheksuar që dhënia e statusit të vendit kandidat për Kosovën është interes strategjik./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...