0.3 C
Pec
E hënë, 4 Dhjetor, 2023

Borrelli mbledh ministrat e Jashtëm të BE-së

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka paralajmëruar takim me ministrat e Jashtëm të BE-së.

Përmes një postimi në Twitter ka thënë takimin do ta thërrasë nesër ( e martë ) me ç ‘rast do të diskutohet për situatën në Izrael dhe rajon.

“Unë do të thërras nesër një takim urgjent të ministrave të jashtëm të BE-së për të trajtuar situatën në Izrael dhe në rajon”, ka thënë ai. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...