11.8 C
Pec
E mërkurë, 17 Prill, 2024

BOTË: 600 milionë euro donacione për rindërtimin e katedrales Notre Dam

Donacionet e ndryshme të personave më të pasur dhe kompanive të mëdha franceze për financimin e rindërtimit të katedrales Notre Dam e shkatërruar dje nga zjarri, tejkaluan shifrën e 600 milionë eurove.

Familja trashëgimtare e l’Oreal, Bettencourt-Meyers, gjigant botërorë në fushën e kozmetikës, njoftuan sot dhurojnë 200 milionë euro, që i shtohen 200 milionë të familjes Arnault dhe kompanisë së luksit LVMH dhe 100 milionë të premtuara respektivisht nga kompania e naftës Total dhe familjes Pinault (Kering)./Njeshi/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...