9.1 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

BOTË: Hillary Clinton nuk do të kandidojë për zgjedhjet e vitit 2020

Ish-sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, deklaroi se nuk do të kandidojë për presidente të SHBA-së në zgjedhjet e vitit të ardhshëm.

Ish-senatorja dhe zonja e parë e SHBA-së Clinton ka hedhur poshtë mundësinë e rikandidimit për kreun e shtetit gjatë një inteviste për televizionin e New Yorkut “News12”.

Ajo gjithashtu tha se humbja në garën zgjedhore në 2016 nga Donald Trump nuk e ka lëkundur në luftën e saj politike.

“Nuk do të kandidoj, por dhe nuk do të shkoj gjëkundi. Do të vazhdoj të punojë, të flas dhe të përpiqem për atë që besoj”, tha Clinton, duke shtuar se e shqetësojnë shumë gjëra që ndodhin aktualisht në SHBA.

.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...