21.9 C
Pec
E shtunë, 15 Qershor, 2024

BOTË: Një tërmet i fuqishëm godet Japoninë

Një tërmet prej 6 ballë sipas shkallës së Rihterit goditi pjesën juglindore të Japonisë
Enti Gjeologjik i SHBA-së (USGS) raportoi se epiqendra e tërmetit u regjistrua 191 kilometra në juglindje të Nemuras dhe u regjistrua në një thellësi prej 10 kilometrash.

Pas tërmetit nuk u lëshua paralajmërim për cunami. Ende nuk ka informacione për viktimat në njerëz apo dëme materiale.

Pas tërmetit nuk u dha alarm për cunami ndërsa nuk ka informacione për viktima në njerëz apo dëme materiale.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...