5 C
Pec
E premte, 5 Mars, 2021

BOTË: Shpërthim në një minierë në Indi, të paktën pesë viktima e pësojnë me jetë dhe shumë të plagosur

Të paktën pesë minatorë kanë mbetur të vdekur në Indinë jugore kur materiali shpërthyes të cilin po e bartnin eksplodoi, kanë bërë të ditur zyrtarë indianë.

Punëtorët po transportonin shkopinj xhelatine, që zakonisht përdoren si material eksploziv.

Rajoni i Karnataka të Indisë ka depozita të mëdha mineralesh por siguria e minatorëve mbetet ende shqetësuese.

“Ndajmë dhimbjen për humbjen e jetëve në Shivamogga”, u shpreh kryeministri Narendra Modi në një postim në Twitter. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...