18.8 C
Pec
E diel, 14 Prill, 2024

BOTË: Tërmet shkatërrues në Filipine, të paktën 8 të vdekur

Të paktën tetë vetë kanë humbur jetën si pasojë e një tërmeti me magnitudë 6.1 ballë të Rihterit që goditi ishullin më të madh të Luzon në Filipine.

Zyrtarët kanë frikë se dhjetëra njerëz ende mund të jenë të bllokuar në rrënojat e ndërtesave afariste dhe komerciale të shkatërruara.

Tërmeti ndodhi rreth 60 kilometra larg kryeqyteti Manila, në një thellësi prej rreth 40 kilometrash.

Për shkak të tërmetit, është ndërprerë trafiku ajror, hekurudhor dhe rrugor. /Njeshi/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...