9.1 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

BOTË: Trump dhe Kim do të nënshkruajnë një marrëveshje nesër

Presidenti amerikan, Donald Trump dhe lideri koreanoverior, Kim Jong Un, do të nënshkruajnë një marrëveshje, në ditën e dytët të samitit në Hanoi, të enjten, njoftoi sot Shtëpia e Bardhë.

“Ceremonia e nënshkrimit pritet të zhvillohet në orën lokale 14:05 (07:05 GMT) në kryeqytetin vietnamez”, sipas një itinerari të publikuar nga Shtëpia e Bardhë.

Trump pritet të largohet nga Vietnami më vonë po këtë ditë.

Megjithatë nuk është publikuar asnjë detaj në lidhje me përmbajtjen e këtij dokumenti. /Njeshi/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...