34.1 C
Pec
E diel, 14 Korrik, 2024

BOTË:Trump optimist për takimin me udhëheqësin koreano-verior Kim Jong Un

Presidenti amerikan, Donald Trump thotë se është optimist për takimin e nivelit të lartë që do të mbajë me udhëheqësin koreano-verior Kim Jong Un, lidhur me përpjekjet amerikane për t’i dhënë fund kërcënimit të arsenalit të armëve bërthamore të Phenianit. Trump shkruante në Twitter se të dyja palët presin të vazhdojë përparimi i shënuar në takimin e parë në Singapor.

Vitin e kaluar, Presidenti Trump dhe udhëheqësi Kim ranë dakord në Singapor të punojnë drejt “çmilitarizimit të plotë bërthamor të Gadishullit Korean”.

Tani prej tyre pritet që në Vjetnam të sqarojnë se çfarë përfshin ky synim dhe si do të realizohet

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...