13.6 C
Pec
E diel, 14 Prill, 2024

Bowman e quan Netanyahun “maniak”, thotë se duhet të shkarkohet

Kongresmeni Jamaal Bowman kishte fjalë të zgjedhura për kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu në komentet e së shtunës, duke e quajtur atë një “maniak” që “duhet” të hiqet nga detyra.

Demokrati progresiv fillimisht diskutoi administratën e Biden për transferimin e 1 mijë e 800 bombave MK84 2 mijë paund, 500 bombave MK82 500 paund dhe 25 avionëve luftarakë F-35A në Izrael pa njoftuar ligjvënësit, një paketë armësh e raportuar ekskluzivisht nga Washington Post të premten.

Bowman tha se Kongresi duhet të ishte njoftuar, shkruan The Hill.

Ai më pas kritikoi trajtimin e luftës nga Izraeli dhe numrin e viktimave civile në Gaza dhe kritikoi liderin e Izraelit se ishte një pengesë për arritjen e paqes në luftën Izrael-Hamas. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...