8.1 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

Brazili e quajnë të kryer marrëveshjen me Ancelottin

Trajneri i Real Madridit ka qenë shumë i lidhur me këtë detyrë që kur Tite dha dorëheqjen si trajner pas Kupës së Botës 2022.

Strategu 64-vjeçar ka refuzuar të tërhiqet në spekulime për të ardhmen e tij pavarësisht se marrëveshja e tij me Realin skadon në fund të sezonit.

Kjo do të thotë se ai do të jetë i lirë të flasë me ekipet e tjera në janar pasi do të ketë hyrë në gjashtë muajt e fundit të kontratës së tij.

Brazili besohet të ketë kontaktuar me Ancelottin dhe organi i tyre drejtues, CBF ka marrë marrëveshje me shkrim nga italiani, raporton The Athletic.

Real Madridi mund të përpiqet të ndërhyjë duke i ofruar Ancelottit një kontratë të re – për sa kohë që ai të performojë mirë këtë sezon.

Los Blancos e përfunduan sezonin 2022-23 pa trofe, kështu që italiani është nën presion për të fituar La Ligën dhe Ligën e Kampionëve.

Burime pranë klubit sugjerojnë se Ancelotti është diskutuar për një marrëveshje të re, por duket se ai po përgatit Brazilin si një alternativë.

Raportimet në Brazil pretendojnë se CBF e kupton se ka “garanci ligjore” që Ancelotti do t’u bashkohet.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...